Uzlīmju druka

Pašlīmējošās etiķetes mūsdienās ir sastopamas ļoti daudzās vietās. Vai tās ir anotāciju uzlīmes, svītrkodu uzlīmes, derīguma termiņa uzlīmes, cenu uzlīmes- visām viņām ir svarīgs noformējums, dizains  un pareizais uzlīmju materiāls. Piedāvājām Jums veikt gan pašlīmējošo uzlīmju, gan arī uzlīmju sagatavju druku. (Uzlīmju sagataves ir jau apdrukātas- Jūsu dizaina uzlīmes, kuras tālāk lietojat ar savu uzlīmju printeri vai uzlīmju svariem). Tāpat, plašā sortimentā mums ir pieejamas termo uzlīmes, kuru adpruku varata veikt ar savu uzlīmu printeri, vai arī iegādāties to pie mums. Atvieglot ikdienas darbu ar uzlīmēm Jums palīdzēs uzlīmju aplikātori. Uzlīmju cenas ir atkarīgas no izmēra, materiāla, krāsu skaita un apjoma.

 

Ātrs izpildes laiks, konkurētspējīgas cenas un plašs uzlīmju materiālu klāsts

Digitālā druka

Digitālā druka ir ātra un efektīga pilnkrāsu druka. Tā iedalās lokšņu digitālā druka un lielformāta digitālā druka. Digitālā druka drukā loksnēs, bet lielformāta digitālā druka drukā ruļos. Šajā tehnoloģijā informācija no datora tiek nosūtīta tieši uz digitālās drukas printeri un pie nelielām tirāžām tiek iegūta laika ekonomija, jo nav jāizgatavo filmas un plates, kā arī nav jāveic citām tehnoloģijām raksturīgie pirmsdrukas sagatavošanas darbi.

Digitālā drukā iespējams ātri, labā tehniskā kvalitātē nodrukāt mazas tirāžas – sākot ar dažiem eksemplāriem. Turklāt – iespējams katru eksemplāru padarīt īpašu ar individuālu tekstu vai atzīmi. Drukas kvalitāte ir  ļoti augstā līmenī, krāsas ir piesātinātas un noturīgas, digitālā druka ir tikpat noturīga kā jebkura cita veida druka.

Digitālo druku jāizvēlas šādos gadījumos:

  • ja ir neliela tirāža vai biežas izmaiņas informācijā;
  • ja noteicošais ir darba izpildes ātrums;
  • ja pieļaujama augsta iespiedprodukcijas vienības cena;
  • ja jāiespiež personificējams dokuments – apliecības, klienta kartes u.c.

 

Flekso druka

Flekso druka (fleksogrāfija) ir rotējošs drukas veids, kurā izmanto reljefa formas (klišejas), ar kuru palīdzību krāsa tiek uznesta uz drukājamā materiāla. Flekso druku veic iespiedmašīnas, iespiešanas ātrums ir 400m/minūtē. Salīdzinājumā ar citu veidu iespiedmašīnām, šīs mašīnas tehniski ir vienkāršākas un ražošana ir ekonomiskāka. Kopumā tas ir ātrs un vienkāršs iespiedprocess, kas sniedz iespēju veikt druku uz ļoti plaša apdrukas materiālu klāsta.

Šajā drukas veidā tiek lietotas škidras un ātri žūstošas krāsas uz spirta bāzes, ūdenskrāsas vai UV krāsas. Flekso drukas tehnoloģija nodrošina gan piesātinātas un spilgtas krāsas, gan maigu toņu iespējas. Krāsu vanniņas ar poraina veltņa palīdzību tiek nodotas reljefa iespiedformai, no kuras krāsa tiek pārcelta tieši uz materiāla.

Apdrukājamais materiāls (papīrs, pvc, polipropilēns) drukas iekārtā tiek padots nepārtrauktā rotējošā procesā, nodrukātais materiāls no drukas iekārtas tiek saņemts ruļļos. Uzlīmes tiek saorganizētas un sapakotas pēc pasūtītāja norādēm – nepieciešamajā izmērā, viegli atdalāmas no pamatnes, precīzos daudzumos. Arī, līmēšanai ar roku, ruļļos uzlīmes ir parocīgākas, nekā loksnēs, jo tās ir viegli atdalīt no pamatnes pa vienai.

Termo pārneses druka

Šajā drukas tehnoloģijā attēlu pārnešana uz vēlamo priekšmetu tiek veikta ar dažādu veidu plēvju vai termopārneses papīra palīdzību, druka ir īpaša ar to, ka spiešanas brīdī starp klišeju un apstrādājamo materiālu ir ievietota poligrāfijas folija ar metālisku slānīti zelta vai sudraba krāsā. Iegūtā attēla iespiedums attiecībā pret pārējo materiāla virsmu ir ne tikai padziļināts, bet arī mirdzoši zeltīts vai sudrabots. Termopārneses druka izmaksu ziņā mūsdienās ir gandrīz tikpat lēta kā parastā termodruka, bet uzdruka ir daudz noturīgāka.

Termopārneses druku pielieto gan karstpsiedē, gan aukstspiedē. Foliju veidu izvēle ir ļoti atšķirīga gan pēc krāsas, gan spīduma, bet biežāk tiek izmantotas zelta un sudraba folijas.

Aukstspiedes jeb “coldfoil” tehnoloģijas princips ir līdzīgs krāsas drukai ar iespiedmašīnu, tikai šoreiz krāsas vietā uz materiāla tiek pārnesta UV līme, pie kuras piespiestā folija pielīp tieši dizainā paredzētajās vietās. Iespiedmašīnas žāvēšanas sekcijā šī līme sacietē, un folija tiek piestiprināta pie materiāla. Šis process ir piemērots lielu tirāžu drukām, jo ir iespējams darbu veikt ar lielu drukas ātrumu, saglabājot augstu kvalitāti.

Karstspiede jeb “hotprint” ir pēcapstrādes process, kurā  karstspiedes iekārtā uz jau apdrukāta materiāla ruļļiem tiek veikta folijas druka. Šajā procesā ar speciālu karstu formu foliju piespiež pie materiāla virsmas, kur tā piestiprinās līmes slānim kas atrodas folijas materiāla apakšpusē. Karstspiedi vairāk izmanto mazu tirāžu drukai, jo šis process ir salīdzinoši lēns un tādejādi var stipri sadārdzināt galaproduktu. Gadījumos, kad svarīgas ārkārtīgi smalkas dizaina detaļas, ar karstspiedi ir iespējams iegūt augstākas kvalitātes rezultātu, nekā izmantojot aukstspiedi.

Termo druka

Termodrukas metode nodrošina ātru un elastīgu ražošanas procesu. Termodruka ir viens no drukas veidiem, kura procesā printera termogalva pārnes informāciju, uzsildot termoetiķetes virsmu. Ļoti labs risinajums, ja nepieciešamas uzlīmes vienā krāsā ar daudz mainīgu informāciju.

Kā noteikt uzlīmju izgatavošanas cenu?

Cenu aprēķinam ir nepieciešams zināt -

  • Uzlīmju materiālu
  • Uzlīmju izmēru
  • Uzlīmju skaitu
  • Jāiesniedz makets drukas formātā